top of page

מי אני?

תחומי מומחיות 
 • פסיכותרפיה גופנית (כולל ביוסינתזה)

 • טרילותרפיה

 • ניקוי רעלים רגשי

 • מדיטציה ודמיון מודרך

 • עבודה עם נשימה

 • הנעת הגוף (כולל מקצבי הלב)

 • שחזור גלגולים קודמים

 • שיאצו ועיסוי תאילנדי

 • הצהרות מעצימות

 • Voice Dialog (פסיכודרמה וגשטאלט)

 • הילינג

 • העמדה משפחתית

עלי בקצרה

לפני מספר שנים זכיתי במתנה. זכיתי בהבנה עמוקה מה זו החלמה. התחלתי לחוש בהדרגה איזו תחושה עוצמתית במרכז החזה, סוג של נביעה של אנרגיית חיים הבוקעת מהלב, ורכשתי אמונה שמה שנובע שם, במרכז החזה – הוא הבסיס להכל. זכיתי במתנה זו כדי שאוכל לסייע לאנשים טובים הזקוקים למגדלור בים הסוער אליו הם נקלעו.

משנת 2002 אני לומד ומיישם שיטות רבות מעולם הגוף-נפש והליווי הרוחני, אך רק לאחר שנפרדתי מפעילות ההיי-טק שלי והתמסרתי לעולם הרוח החל היעוד שלי להיחשף בפניי.

כיום אני ממוקד בליווי אישי להחלמה מסרטן וממצבים קשים אחרים, על בסיס תהליך תודעתי עמוק. כמו כן אני עושה כמיטב יכולתי להפיץ את בשורת ההחלמה ע"י כתיבה, הפקת סרטונים, הרצאות, סדנאות וארועים.

אני תושב אבן יהודה, אבא לשניים, מהנדס בהשכלתי (הטכניון, בהצטיינות), יזם היי-טק בעברי, כותב בימים אלו את ספרי השלישי. ממשיך להעמיק בדרכי הרוחנית בעזרת קורסי ויפאסנה, שחייה, נתינה וכלים רבים נוספים. ויותר מכל, יודע שיש לי המון מה לתת לעולם.

מה זו החלמה בעיניי?

סרטן. פיברומיאלגיה. דכאון. מחלות אוטואימוניות... מה זו החלמה? כלומר... באמת באמת, מה זו החלמה?

אני מרגיש שבמובן העמוק של הדבר, זה נשגב מבינתנו. לעולם לא נוכל להבין עד הסוף את הדבר הקסום הקרוי החלמה. לכן אני נוהג להתייחס לתחושות ולהשתמש בדימויים, והנה העיקרי שבהם: אי שם במרכז החזה יש נביעה. יש שם מעיין של אנרגיית חיים. איזה קסם שיוצא מבפנים החוצה. וזה המקום היחיד בו נמצאת ההחלמה האמיתית. מה שאנו כבני אנוש יכולים לעשות כמיטב יכולתנו זה לעזור לגוף לעזור לעצמו, וחלק מהותי בכך הוא ריפוי פצעי הרגש והתקדמות במסע לחיים בזרימה ורב-גוניות רגשית.

בכל מחלה ובכל תהליך החלמה יש רכיב תודעתי. יש תהליכי החלמה בהם הרכיב התודעתי מינורי יחסית (זיהום, הרעלה, שברים) ויש מחלות בהם הרכיב התודעתי הוא הבסיס והעיקר (סרטן, פיברומיאלגיה ומחלות אוטואימוניות). במחלות אלו אתמקד.

אז מה קרה לנביעת החיים שבתוכנו? מתי ואיך היא נחסמה?

כפעוטות אנו חיים באותנטיות ובזרימה. כשאנו שמחים אנו צוחקים. כשאנו עצובים אנו בוכים. אנו לא מסתירים דבר וניתן לראות על פנינו את רגשותינו.

למרבה הצער כולנו נפגעים (מי פחות ומי יותר) ורובנו רגישים, אולי אף רגישים מאד. אנשים רבים מקימים בתוכם סכרים תודעתיים, בעיקר כדי להפגע פחות, לכאוב פחות ואולי גם כדי להתאים עצמנו לסביבה. לעמוד בציפיות שלהם, לזכות באהדה, פחות להטריד ויותר לעודד. אם הסכרים הולכים ומתעבים, נעצרת זרימת אנרגיית החיים, נבלמת זרימתו של מעיין ההחלמה, ועמוק בפנים הולך ומצטבר אגם של רעל רגשי. אם האגם גדל ולגוף קשה להכיל אותו – מגיעה מחלה.

בנוגע לסכרים אפשר להשתמש בדימויים שונים: הדחקות, הכחשה, הסתרה, טינה, חיים מבעד לחלון ראווה, אגו, התעלמות מהרגש, ביקורת עצמית והרשימה עוד ארוכה...

במחלות בעלות רכיב תודעתי משמעותי, לפי נסיוני, הבסיס והעיקר בתהליך ההחלמה זה תהליך תודעתי עמוק ומבורך. פתיחת הסכרים, בזהירות ובהדרגה כמובן, ניקוז אגמים של רעל רגשי והפתחות לזרימה של אנרגיית חיים, רווית אהבה וריפוי.

לצד התהליך התודעתי יש כמובן להשתמש בכלי החלמה גשמיים. לתפיסתי, הפרופורציה בד"כ אמורה להיות: 90% תהליך תודעתי (being) ו – 10% כלים גשמיים (doing). ובכל מקרה, חשוב מאד להאמין בכלים בהם משתמשים.

החלמה ממצב מסכן חיים זה תהליך של שינוי טרספורמטיבי. היפוך תקליט. שדרוג משמעותי במערכת ההפעלה הפנימית. כל זאת לצד שימוש במגוון כלים. החלמה לא יכולה להיות פאסיבית וגם לא על אש קטנה. הבשורה היא שאפשר להחלים לגמרי, גם ממצבים קשים. זה הולך יחד עם פרידה מהחיים הקודמים, ועלייה אמיצה של כמה קומות אל חיים מלאים באהבה והגשמה משמעותית.

 

 

 

 

 

 

 

רן ארהרד מתראיין על החלמה, אור והגשמה

ראיון בו אני מספר על המעבר שעשיתי מיזמות היי-טק לליווי להחלמה. אני משתף בכמה מתפיסותיי בנושא החלמה ומספר על הרומן שכתבתי: "עולם אחר לגמרי".

ראיונות עמי

ספרים

עולם אחר לגמרי

זהו ספרי השני, רומן מרגש וחשוב בנושא החלמה מסרטן, מבוסס בחלקו על סיפור אמיתי.
יעל אופק, בת 35, נשואה לאבנר ומנהלת מצליחה בחברת היי-טק גדולה. במהלך טיפולי פוריות וכשברחמה שני עוברים, מתגלים בשדה השמאלי שלושה גידולים אלימים. יעל יוצאת למסע מפתיע ומטלטל להחלמה אמיתית.

הבניין בתחנה המרכזית

זהו ספרי הראשון, רומן של מסע רוחני. סיפורו של סטודנט בשם יואב שקצת מחפש את מקומו בעולם. הוא פוגש בדרך לא דרך מורה רוחני בשם אליעזר, ויוצא בהנחייתו למסע מפתיע ומטלטל במעלה המדרגות.

הבניין המדובר הינו מטאפורה לדרך הרוחנית שלנו. ככל שאנו עולים מקומה לקומה כך הפרספקטיבה מתרחבת. הספר מוקדש לכל אלו שקיימת בהם התשוקה לעלות לקומה הבאה.

הבניין בתחנה המרכזית.jpg

תקציר הספר

יואב, סטודנט מצטיין להנדסה, מרגיש לעתים שחייו מתנהלים כמו

 קרון בודד אשר נוסע על מסילה אחת ללא פשר.

ביקור מקרי במתחם התחנה המרכזית בתל-אביב מוביל אותו

לבניין מוזר ולמפגש עם אדם בשם אליעזר, שמתגורר בקומה העליונה.

 

יואב יוצא למסע מפתיע, עמוק ומטלטל, במעלה המדרגות.

במהלכו מתרחבים עולמו הרגשי והרוחני.

הוא מגלה נחישות להמשיך הלאה במסלול האנכי,

לאור משנתו הרוחנית של אליעזר, וזוכה לתשובות על שאלות עמוקות.

 

"ספרו של רן ארהרד, המבוסס בחלקו על סיפורו האמתי של המחבר,

לוקח אותנו למסע מופלא במחוזות הדמיון והרוח ועמו גם חיבור מיוחד

לקרקע המציאות ולחיים על פני האדמה.

יכולתו של הספר ליצור סדר בעולם התודעה הגבוהה, הנדמה לנו לעתים בלתי ניתן להמשגה, היא גדולתו. המחבר נוטל אותנו בידיו ומלמד אותנו שפה חדשה בעולם דימויים עשיר. הוא תומך בנו להעיז ולצאת למסע אל מעבר לזמן, אל מעבר למוכר ולידוע.

 

הקריאה בספר היא מסע מרתק – מומלץ מאוד."

שלמה שהם,שופט (בדימוס).

 

עולם אחר לגמרי

 

 

תקציר הספר

יעל, בת 35, הייטקיסטית מתוקתקת,מגלה במהלך בדיקות שגרתיות שחלתה בסרטן השד.

 זה קורה רגע אחרי שנכנסה להיריון בעקבות טיפולי פוריות והיא לא מתכוונת לוותר - לא לסרטן ולא על ילדיה.

 

ידידתה, טוהר, מובילה אותה במסע ריפוי, שהוא גם מסע גילוי עצמי,לסיבות האמיתיות למחלתה ולדרך ריפוי טבעית ועמוקה. 

על מנת לשמור על דרכה העצמאית ועל שלמות גופה, יעל נאבקת בבן זוגה האוהב, במשפחתה, בחבריה ובממסד הרפואי.

מי ינצח במאבק? 

 

"עולם אחר לגמרי" כתוב ברגישות על ידי רן ארהרד, מציג גם בכתיבה וגם לחיים, דרך אחרת שאותה יותר ויותר מחלימים מאמצים. 

 

רן ארהרד, תושב אבן יהודה, נשוי פלוס שניים היה יזם הייטק במשך שני עשורים. 

כיום הוא כותב, מתרגל מדיטציה ומלווה פוגשי סרטן להחלמה בדרכו הייחודית, הדומה לדרך המתוארת בספר. 

 

"עולם אחר לגמרי" הוא ספרו השני. הספר כבר עורר השראה, העניק רוח במפרשים וסלל דרך לשורה של נשים פוגשות סרטן שקראו את הכתב היד. 

עולם.jpg
ran6.png
ספרים
עלי בקצרה
מה זו החלמה בעיניי?
ראיונות
כלים עיקריים

פסיכותרפיה גופנית

(כולל ביוסינתזה)

טרילותרפיה

ניקוי רעלים רגשי

מדיטציה ודמיון מודרך

עבודה עם נשימה

הנעת הגוף (כולל מקצבי הלב)

שחזור גלגולים קודמים

שיאצו ועיסוי תאילנדי

הצהרות מעצימות

Voice Dialog

הילינג

העמדה משפחתית

bottom of page